Skip to main content
blankAvesco Finland
Quick Access

Toimipaikat ja yhteystiedot

Palvelunumerot

Huollon ajanvaraus020 111 5600 
Varaosat ja hydrauliikkaletkut0800 12280 (ma-su klo 6:00-22:00)varaosat@avesco-cat.fi
Tekninen tuki020 111 5757huoltoneuvonta@avesco-cat.fi
Vaihde020 111 5700 

Konemyynti   Huolto- ja varaosapalvelut   Energiajärjestelmät

Aukioloajat: maanantaista perjantaihin klo 8-16

Toimipisteet

SODANKYLÄ

Avesco Oy
Kaikutie 1
FI-99600 Sodankylä

Korjaamo
Erkki Ikäheimo
020 111 5751
erkki.ikaheimo@avesco-cat.fi

OULU

Avesco Oy
Messipojantie 20
FI-90520 Oulu

Korjaamo
Santeri Laurila
020 111 5702
santeri.laurila@avesco-cat.fi

RAAHE

Avesco Oy
Rautaruukintie 155
FI-92100 Raahe

Korjaamo
Ari Ylimäki
020 111 5782
ari.ylimaki@avesco-cat.fi

TAMPERE

Avesco Oy
Jasperintie 290
FI-33960 Pirkkala

Korjaamo
Pasi Luoto
020 111 5804
pasi.luoto@avesco-cat.fi

TURKU

Avesco Oy
Kuljettajantie 4
FI-21360 Lieto

Palvelupiste
Jyri Laivola
020 111 5862
jyri.laivola@avesco-cat.fi

VAASA

Avesco Oy
Karhunpolku 4
FI-65520 Helsingby

Korjaamo
Markku Liikanen
020 111 5808
markku.liikanen@avesco-cat.fi

KERAVA

Avesco Oy
Karhuntassuntie 5
FI-04260 Kerava

Korjaamo
Markus Kerola
020 111 5711
markus.kerola@avesco-cat.fi

KUOPIO

Avesco Oy
Asentajankuja 4
FI-70900 Toivala

Korjaamo
Jyrki Karsisto
020 111 5773
jyrki.karsisto@avesco-cat.fi